X edycja konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2021

Ruszyła jubileuszowa edycja konkursu Rising Stars
Młodzi prawnicy walczą o tytuł „Lidera jutra”

Ruszyła X edycja prestiżowego konkursu Rising Stars Prawnicy – Liderzy jutra 2021 organizowanego przez Wolters Kluwer Polska. Kapituła konkursu wyłoni młodych prawników wyróżniających się wiedzą merytoryczną, pracą na rzecz państwa prawa i społeczeństwa oraz kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii w pracy.

Konkurs skierowany jest do młodych prawników, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Wśród kryteriów oceny znalazły się również działalność pro bono, dbanie o jakość stanowienia i stosowania prawa oraz osiągnięcia naukowe i innowacyjność.

W konkursie Rising Stars biorą udział zarówno prawnicy pracujący w kancelariach, jak i w firmach oraz innych podmiotach (np. w samorządzie terytorialnym czy organizacjach pozarządowych).

– W poprzednich edycjach konkursu nagrodziliśmy łącznie ok. 230 młodych prawników. Cieszę się, że to nowe pokolenie ekspertów niesie ze sobą entuzjazm, pomysłowość oraz otwartość na sprawy społeczne. Wierzę, że w trudnym czasie pandemii i jej skutków laureaci X edycji Rising Stars również wykażą się najwyższymi standardami i w pełni zasłużą na prestiżowy tytuł „Lidera jutra” – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Zgłoszenia do 5 września

Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu wyłoni 35 nominowanych. Następnie jury wybierze 10 laureatów, którzy otrzymają tytuł „Rising Star Prawnika – Lidera jutra 2021”. Jury konkursu zastrzega sobie prawo przyznania 5 nagród specjalnych spośród zgłoszonych kandydatów. Laureatką ubiegłorocznej edycji konkursu została mec. Aleksandra Krawczyk pracująca w kancelarii SDZLEGAL Schindhelm.

Zgłoszenia kandydatów można przesyłać do 5 września 2021 r. Statuetki Rising Stars zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w październiku w Warszawie.

Organizatorem konkursu jest Wolters Kluwer Polska. Patronami medialnymi wydarzenia są serwis Prawo.pl oraz Dziennik Gazeta Prawna.

Regulamin i więcej informacji o konkursie https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/rising-stars?utm_source=izby&utm_medium=email&utm_campaign=WKPL_LEG_EVE_LKP-POT-rising_stars-07-21-TOFU_LFM/PRW0220001_WEV021&utm_term=eve&utm_content=izby

 

 

Kontakt dla mediów:
Anna Sławatyniec
Kierownik projektów marketingowychWolters Kluwer Legal & Regulatory Poland
email: anna.slawatyniec@wolterskluwer.com