Szkolenie 04.12.2021 r. - Praktyczne aspekty stosowania środków przymusu bezpośredniego

 

Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie przy współpracy z Komisją Doskonalenia Zawodowego Adwokatów zaprasza na szkolenie zawodowe w ramach doskonalenia zawodowego adwokatów.

Szkolenie odbędzie się w formie online za pośrednictwem platformy ZOOM. Link do spotkania prześlemy przed szkoleniem. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

SZKOLENIE NR 6 - 3 pkt.

Termin szkolenia: 4 grudnia 2021 r. (sobota) - godz. 9.00 – 12.00

Szkolenie przeprowadzi: Wicedziekan adw. Janusz Czarniecki
 

Temat: Praktyczne aspekty stosowania środków przymusu bezpośredniego

 

Wykład składa się z dwóch części:

Część I - Komentarz do ustawy z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu  bezpośredniego i broni palnej oraz analiza wybranych przypadków z  praktyki adwokackiej autora oraz znanych spraw medialnych

 

Część II - Prezentacja technik interwencyjnych i wybranych środków przymusu (siła fizyczna, pałka służbowa, kajdanki) z udziałem autora i  instruktorów walki wręcz połączona z omówieniem ewentualnych nadużyć w stosowaniu w/w środków

Logując się na platformę ZOOM należy wpisać swoje dane w następującej kolejności: NAZWISKO I IMIĘ. Tylko taki zapis umożliwi weryfikację adwokatów biorących udział w przeprowadzonym szkoleniu. W przypadku innej nazwy uczestnika szkolenia, udział w szkoleniu nie będzie odnotowany i nie będą przyznane punkty szkoleniowe.

Prosimy zwrócić uwagę na nazwę swojego urządzenia, które automatycznie może nadać nazwę uczestnikowi szkolenia. W przypadku nazwy innej niż -nazwisko i imię – należy ją zmienić na platformie ZOOM poprzez kliknięcie na „Participants” (na dole ekranu), następnie odszukać swoją nazwę i przy niej nacisnąć „MORE”, a następnie „RENAME” i wpisać poprawną nazwę: NAZWISKO I IMIĘ.

 

Dziekan ORA w Rzeszowie

adw. Marcin Cichulski