Podsumowanie  XIII Bieszczadzkiego Rajdu Rowerowo – Pieszo – Motocyklowego  Polańczyk 2021 r

Podsumowanie XIII Bieszczadzkiego Rajdu Rowerowo – Pieszo – Motocyklowego Polańczyk 2021 r

Bieszczady po raz trzynasty, w dniach od czwartku 7 października do niedzieli 10 października 2021 r., stały się centrum integracji dla Koleżanek i Kolegów: adwokatów, aplikantów adwokackich – wraz z rodzinami, jak i wielu znamienitych Gości.

Hotel Skalny w Polańczyku z pięknym widokiem na Zalew Soliński, ugościł naszych strudzonych piechurów, rowerzystów oraz motocyklistów.

Już w czwartek liczni uczestnicy z całej Polski dołączyli do miejsca spotkania, aby dyskoteką w oprawie artystycznej „Hawajskie Party” rozpocząć Rajd.

Organizatorzy w tym roku zagwarantowali piękną pogodę, która sprawiła że Bieszczadzkie Połoniny znakomicie prezentowały się w blasku słońca. Kolory „płonących” czerwienią buków oświetlone ciepłymi promieniami wprawiały w zachwyt i zadumę nad minionym latem.

Tym bardziej uzasadnione były gorące nastroje niestrudzonych uczestników, którzy podjęli się realizacji ambitnych wycieczek w najpiękniejsze rejony Bieszczadów.

W piątek grupa piesza udała się na okazały szczyt góry Jasło, jeden z majestatycznych w okolicy Cisnej, znanej ze słów pieśni Krystyny Prońko. Tym razem jednak zamiast deszczu na niebie królowało pełne słońce. Piękne okoliczności przyrody, podziwianej z wysokich Połonin wprawiły w zachwyt naszych Gości. Zejście do Przysłupia, malowniczym żółtym szlakiem, dopełniło zachwytu.

Rowerzyści dojeżdżając autokarem również do Cisnej rozpoczęli podjazd na rowerach bieszczadzkim single-trackiem „Pod Honem”, gdzie Nadleśnictwo Cisna zagospodarowało tereny na zboczach Wołosania oraz Jawornika i stworzyło specjalną, pełną przygód, ścieżkę rowerową z przeszkodami. Zjazd nagradzał wytrwałość, którą trzeba było się wykazać aby podjechać na sam szczyt wzniesienia. Warto było, widoki wspaniałe. Na koniec ochłody oraz schronienia dodała kultowa karczma Siekierezada.

Motocykliści na swoich „stalowych rumakach” przejechali piękne trasy Bieszczadów. Pogoda oczywiście piękna!

W godzinach popołudniowych, po powrocie do miejsca zakwaterowania, był czas aby w zaciszu sali konferencyjnej podjąć rozważania na temat ,,Czynności dłużnika dokonane z pokrzywdzeniem wierzyciela. Ochrona masy upadłości” zrealizowany przez adw. Jerzego Borcza, który sprawił że wywołała się ożywiona w tym temacie dyskusja.

Wieczorem na Balu Dziekańsko – Komandorskim można było wsłuchać się w rytmy muzyki na żywo przy akompaniamencie zaprzyjaźnionego zespołu „Gorączka Sobotniej Nocy”. Uczestnicy po raz kolejny stworzyli wspaniałą i niezapomnianą imprezę.

W sobotę każda z grup od początku realizowała swój ciekawy program. Piechurzy wybrali się na piękną wycieczkę w wysokie Bieszczady, aby podziwiać panoramę z perspektywy okazałych Połonin.

Rowerzyści, dzięki uprzejmości Bieszczadzkiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego, płynąc po tafli Zalewu Solińskiego łodzią, dotarli do miejscowości Olchowiec, dalej wzdłuż pasma Otrytu do Smolnika. Zmagania z trasą zakończyliśmy w Wilczej Jamie przy dźwiękach piosenki KSU „Moje Bieszczady”.

Motocykliści przemieszczali się po Bieszczadach, w poszukiwaniu nowych dróg, pięknych widokowo. Często podziwiając uroki oraz magię Połonin, na które nie tak dawno jeszcze zamiast stalowych rumaków wchodziły huculskie konie.

Po powrocie uczestnicy mogli przyłączyć się do wspaniałego wykładu zrealizowanego przez dr. Marcina Rojszczaka. Temat szkolenia: ,,Cyberbezpieczeństwo kancelarii prawnych w pytaniach i odpowiedziach” został zrealizowany dzięki wsparciu i zaangażowaniu Prezesa Biblioteki Palestry adw. Andrzeja Zwary. Wykład wywołał ogromne poruszenie wśród uczestników i rozpalił dyskusje na temat bieżącego wykorzystywania przestrzeni teleinformatycznej w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Wieczorną porą, w blasku ogniska rozpalonego pod drewnianą wiatą, przy bezchmurnym niebie, można było zasmakować kuchni grillowej oraz degustować specjały Zakładu Mięsnego „Jasiołka” z Dukli przygotowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”. Wszystko to przy akompaniamencie ballad Bieszczadzkich zagranych na żywo – tworzący niezapomniany nastrój. Impreza wieczorna zakończyła się dyskoteką przy akompaniamencie DJ’a.

Podsumowując nasze coroczne spotkanie należy podziękować wszystkim osobom, bez których pracy nasza impreza nie doszłaby do skutku. Nie sposób wymienić wszystkich, ale szczególne podziękowania należą się Panu mec. Stanisławowi Estreichowi – Przewodniczącemu Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej - za nieocenioną pomoc, wsparcie i wielkie zaangażowanie w propagowanie idei integracji naszego samorządu. Ogromne słowa uznania należą się Panu mec. Marcinowi Cichulskiemu – Dziekanowi Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie za objęcie Rajdu swoją szczególną uwagą i wsparciem. Wspomnieć należy o zasługach Pana mec. Władysława Finiewicza, który swoim zaangażowaniem, osobistym udziałem i nadzorem nad przebiegiem całego Rajdu stworzył wspaniałą i niezapomnianą atmosferę tego spotkania. Na koniec pragnę wyrazić podziękowania dla Naczelnej Rady Adwokackiej jako Sponsora Wydarzenia, którego znaczące wsparcie finansowe pozwoliło zapewnić uczestnikom właściwy poziom imprezy.

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska sp. z o.o., zajmujące się publikacjami z zakresu prawa, biznesu i ekonomii w formie książek, czasopism i programów elektronicznych – wystawiło wspaniałe stoisko, które obejmowało aktualne pozycje wydawnicze oraz program komputerowy Lex.

Raz jeszcze pragnę podkreślić, że cały sukces zależy od uczestników, którzy tworząc wspaniałą atmosferę wyjazdu sprawili, że po raz kolejny ogromny trud organizacyjny został wynagrodzony. W przyszłym roku czeka nas kolejny Rajd Bieszczadzki, na który pozwolę sobie już zaprosić wszystkich Państwa.

 

Do zobaczenia w Bieszczadach!

Komandor Rajdu adw. Paweł Surmacz