Podsumowanie  Bieszczadzkiego Rajdu Rowerowo – Pieszo – Motocyklowego  Polańczyk 2018 r.

Podsumowanie Bieszczadzkiego Rajdu Rowerowo – Pieszo – Motocyklowego Polańczyk 2018 r.

Bieszczady po raz jedenasty, w dniach od czwartku 11 października do niedzieli 14 października 2018 r., stały się centrum szkolenia i integracji dla Koleżanek i Kolegów: adwokatów, aplikantów adwokackich – wraz z rodzinami, jak i wielu znamienitych Gości.

Hotel Skalny w Polańczyku z pięknym widokiem na Zalew Soliński, ugościł naszych strudzonych piechurów, rowerzystów oraz motocyklistów.

Już w czwartek liczni uczestnicy z całej Polski dołączyli do miejsca spotkania, aby dyskoteką w stylu Latino rozpocząć Rajd.

Organizatorzy w tym roku zagwarantowali piękną pogodę, która sprawiła że Bieszczadzkie Połoniny pięknie prezentowały się w blasku słońca. Kolory „płonących” czerwienią buków oświetlone ciepłymi promieniami wprawiały w zachwyt i zadumę nad minionym latem.

Tym bardziej uzasadnione były gorące nastroje niestrudzonych uczestników którzy podjęli się realizacji ambitnych trudów wycieczek w najpiękniejsze rejony Bieszczadów.

W piątek grupa piesza udała się na Przełęcz Wyżnią aby „końską drogą” udać się do Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej, dalej czerwonym szlakiem w kierunku Przełęczy Orłowicza aby zakończyć piesze zmagania w Wetlinie. Piękne okoliczności przyrody, podziwianej z wysokich Połonin wprawiły w zachwyt naszych Gości.

Rowerzyści przeprawiając się do Bereźnicy Wyżnej rozpoczęli podjazd na Przełęcz Pod Markowską i dalej pięknym i szybkim zjazdem do Baligrodu. Następnie docierając do Bystrego przejechali Doliną Rabskiego Potoku zwiedzając po drodze okazały kamieniołom oraz Rezerwat Gołoborze.

Motocykliście na swoich „stalowych rumakach” przejechali piękne trasy Bieszczadów oraz Pogórza Dynowskiego w tym najbardziej zakręcone serpentyny na trasie Izdebki – Przysietnica. Pogoda oczywiście piękna!

W godzinach popołudniowych, po powrocie do miejsca zakwaterowania, był czas aby w zaciszu sali konferencyjnej podjąć rozważania na temat procedury karnej. Wspaniałym prelegentem był Pan Stanisław Urban Sędzia Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, który omówił najważniejsze zmiany oraz sprawił że wywołała się ożywiona w tym temacie dyskusja.

Wieczorem na Balu Dziekańsko – Komandorskim można było wsłuchać się w rytmy muzyki na żywo przy akompaniamencie zaprzyjaźnionego zespołu Lolaband. Uczestnicy po raz kolejny stworzyli wspaniałą i niezapomnianą imprezę.

W sobotę każda z grup od początku realizowała swój ciekawy program. Piechurzy wybrali się na piękną i wymagającą wycieczkę, szlakiem na najwyższy szczyt Polskich Bieszczadów – Tarnicę. Później grupa podzieliła się. Cześć grupy zrealizowała bardziej wymagającą trasę wiodąca Szerokim Wierchem do Ustrzyk Górnych, pozostali powrócili do Wołosatego.

Rowerzyści, dzięki uprzejmości Bieszczadzkiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego, płynąc po tafli Zalewu Solińskiego łodzią, dotarli do miejscowości Olchowiec skąd stromymi podjazdami udało się dotrzeć do pasma Otrytu, podziwiając przepiękne kolory jesieni. Kulminacją okazał się wymagający odcinek prowadzący aż do Lutowisk, po pokonaniu którego można było rozkoszować się piękną panoramą okolicy.

Motocykliści przemieszczali się po Bieszczadach, zahaczając o Baligród w którego centrum stoi na monumencie czołg – model T-34/85, taki jak „Rudy 102” ze znanego serialu telewizyjnego.

Po powrocie z tras uczestnicy mogli przyłączyć się do wspaniałego wykładu zrealizowanego przez Wicedziekana ORA Rzeszów mec. Władysława Finiewicza, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił publikację Ośrodka Badawczego Adwokatury Im. Adw. Witolda Bayera z oferty wydawniczej serii „Biblioteka Palestry”. Wykład z Historii Adwokatury obejmował pozycję książkową adw. Andrzej Zajdy: Sala sądowa i nie tylko. Wspomnienie o adw. Romanie Łyczywku. Uczestnikom rajdu wręczono pięknie wydane książkę opisującą wspaniałą postać Mecenasa Łyczywka.

Wieczorną porą, w blasku ogniska rozpalonego pod drewnianą wiatą, przy bezchmurnym niebie, można było zasmakować kuchni grillowej oraz wysłuchać ballad Bieszczadzkich zagranych na żywo przez ukraiński zespół „Na Drabinie” – tworzący niezapomniany nastrój. Impreza wieczorna zakończyła się dyskoteką przy akompaniamencie DJ’a.

Podsumowując nasze coroczne spotkanie należy podziękować wszystkim osobom, bez których pracy nasza impreza nie doszłaby do skutku. Nie sposób wymienić wszystkich, ale szczególne podziękowania należą się Panu mec. Stanisławowi Estreichowi – Przewodniczącemu Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej - za nieocenioną pomoc, wsparcie i wielkie zaangażowanie w propagowanie idei integracji naszego samorządu. Ogromne słowa uznania należą się Panu mec. dr Piotrowi Blajerowi – Dziekanowi Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie za objęcie Rajdu swoją szczególną uwagą i wsparciem. Wspomnieć należy o zasługach Pana mec. Władysława Finiewicza – Wicedziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie, który swoim zaangażowaniem, osobistym udziałem i nadzorem nad przebiegiem całego Rajdu stworzył wspaniałą i niezapomnianą atmosferę tego spotkania. Na koniec pragnę wyrazić podziękowania dla Naczelnej Rady Adwokackiej jako Sponsora Wydarzenia, którego znaczące wsparcie finansowe pozwoliło zapewnić uczestnikom właściwy poziom imprezy.

Raz jeszcze pragnę podkreślić, że cały sukces zależy od uczestników, którzy tworząc piękną atmosferę wyjazdu sprawili, że po raz kolejny cały trud organizacyjny został wynagrodzony. W przyszłym roku czeka nas kolejny Rajd Bieszczadzki, na który pozwolę sobie już zaprosić wszystkich Państwa. Do zobaczenia w Bieszczadach!

Komandor Rajdu adw. Paweł Surmacz

 

Link do pełnej galerii zdjeć z XI Bieszczadzkiego Rajdu Adwokatów - Polańczyk 2018

https://drive.google.com/open?id=1A8bgak1bMxzQL2V6_oPSr1QoW3GKoa8K