Razem odbudujmy szpital w Izium w Ukrainie

Razem odbudujmy szpital w Izium w Ukrainie

Naczelna Rada Adwokacka wraz z samorządami zrzeszonymi w Porozumieniu Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego prowadzi zbiórkę pieniężną na rzecz odbudowy szpitala w Izium w Ukrainie.

Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/zygdc2  pod hasłem: „Razem odbudujmy szpital w Izium – Samorządy Zawodów Zaufania Publicznego dla Ukrainy”.

Centralny Szpital Miejski w Izium był największą placówką medyczną w okupowanym obwodzie charkowskim. Podczas zdobywania miasta przez wojska rosyjskie zniszczono cztery bloki operacyjne i intensywnej terapii, zniszczono lub skradziono sprzęt medyczny. Obecnie instytucja pracuje na 10% możliwości.

Do Naczelnej Rady Adwokackiej zwrócił się Pan Wiaczesław Wojnarowśkij, konsul generalny Ukrainy w Krakowie, z prośbą o wsparcie inicjatywy Pierwszej Damy Ukrainy, Pani Ołeny Zełeńskiej, w sprawie zebrania funduszy na odbudowę szpitala. NRA wystąpiła do osiemnastu samorządów zawodów zaufania publicznego zrzeszonych w Porozumieniu Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego o włączenie się we wspólną zbiórkę pieniężną na ten cel. 

Niejednokrotnie już pokazaliśmy, że razem możemy więcej. Jesteśmy silniejsi i bardziej sprawczy jednocząc się w Porozumieniu Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Wspólnie możemy zebrać znacznie większą sumę, niż pojedynczo. Będzie to realne i wymierne wsparcie na odbudowę szpitala w Izium. Nasze samorządy już wielokrotnie okazywały serce Ukraińcom, teraz stwórzmy z nich wielką mozaikę serc. Mamy nadzieję, że i tym razem nasza solidarność i wsparcie dla ogarniętej wojną Ukrainy będzie miała moc ratowania i zmiany życia Ukraińców – napisali w liście do prezesów i przewodniczących samorządów adw. Przemysław Rosati, prezes NRA i adw. Bartosz Grohman, wiceprezes NRA.

Zbiórka prowadzona będzie przez najbliższe trzy miesiące. Zachęcamy do dołączenia do tej inicjatywy.