Grupa Banku Światowego na zlecenie Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej realizuje badanie pt. "Subnational Business Ready in EU Member States".
Naczelna Rada Adwokacka podjęła się współpracy z Bankiem Światowym nad tym przedsięwzięciem.
Ma ono na celu ocenę środowiska biznesowego w miastach 12 państw członkowskich UE, w tym w 18 miastach w Polsce: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Lublin, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra.
Praktycy z ww. miast będą mieli za zadanie ocenić procesy prawne związane z działalnością biznesową:
(1) Rejestracja spółki z o.o.,
(2) Przeniesienie własności nieruchomości,
(3) Rozwiązywanie sporów i
(4) Niewypłacalność przedsiębiorstw.
Próba respondentów powinna obejmować doświadczonych i aktywnych w/w dziedzinach prawa adwokatów.
W związku z powyższym uprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszeń adwokatów chcących wziąć udział w powyższym badaniu, jednocześnie spełniających kryterium prowadzenia praktyki we wskazanym obszarze. Jeden adwokat może odpowiedzieć na kwestionariusz z więcej niż jednej dziedziny.
Prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres ora.rzeszow@adwokatura.pl do dnia 13 lutego 2025 r. do godz. 12:00.
W zgłoszeniu proszę wskazać następujące dane:
- imię i nazwisko
- numer telefonu,
- adres e-mail,
- strona internetowa,
- który kwestionariusz będzie wypełniony:
- w wersji podstawowej czy w wersji rozszerzonej
oraz wszelkie inne istotne uwagi.
Dodatkowo po zgłoszeniu do potwierdzenia przez danego adwokata będzie zgoda RODO i otrzymanie informacji o przetwarzaniu danych osobowych.
Każdy respondent wypełni internetowy kwestionariusz przygotowany i przesłany przez zespół Grupy Banku Światowego, powinien również być gotów do udzielenia odpowiedzi na dodatkowe pytania od członków zespołu banku w celu potwierdzenia lub doprecyzowania odpowiedzi zawartych w kwestionariuszu. Kwestionariusze sporządzone są i wypełnić należy w języku polskim.
Wszyscy respondenci otrzymają jedynie podstawowy kwestionariusz z danej dziedziny – Część II oraz Część III. Natomiast przynajmniej 6 respondentów z każdej dziedziny z sześciu różnych miast powinno zostać wskazanych do wypełnienia pełnego, rozszerzonego kwestionariusza.
Rola Naczelnej Rady Adwokackiej oraz wkład respondentów zostaną odpowiednio uznane w publikacji raportu. Dodatkowo każdy respondent otrzyma Certyfikat Uczestnictwa, wydany przez Bank Światowy.