Akcja charytatywna „Prawnicy Chorym Dzieciom”

Akcja charytatywna „Prawnicy Chorym Dzieciom”

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie nieprzerwanie od 1965 r. ratuje zdrowie i życie najciężej chorych dzieci z terenu całego kraju.

Jedną ze stałych akcji charytatywnych jest zbiórka „Prawnicy Chorym Dzieciom”, w ramach której przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych przekazują na rzecz Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego „O ZDROWIE DZIECKA” darowizny finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego.

Z uwagi na fakt, że każdego roku część z 200 tysięcy pacjentów Szpitala pochodzi także z województwa podkarpackiego - do tej akcji została zaproszona także Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie oraz Kancelarie Adwokackie z terenu naszej Izby.

W związku z tym serdecznie zachęcam Koleżanki i Kolegów Adwokatów do dołączenia do tej wyjątkowej akcji charytatywnej.

Jako Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie wyraziłem poparcie tej akcji poprzez objęcie jej patronatem honorowym.

Ponadto przekazuję informację, że:

  1. Do tegorocznej zbiórki, którą Fundacja będzie prowadzić do 30 czerwca b.r. można się przyłączyć poprzez:

 

Na tej stronie będą zamieszczane bieżące informacje o toczącej się zbiórce oraz lista Darczyńców, którzy wyrażą zgodę na publikację (bez podawania wysokości przekazanej kwoty)

 

  1. W tym roku przekazywane darowizny finansowe zostaną przeznaczone na zakup nowej wanny do hydromasażu dla Zakładu Fizjoterapii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, której koszt to 50 tys. zł. Taka wanna wykorzystywana jest w ramach hydroterapii praktycznie we wszystkich schorzeniach: ortopedycznych, neurologicznych, neurochirurgicznych, reumatoidalnych. Średnio w skali roku w naszym Zakładzie Fizjoterapii zabiegi w takiej wannie wykonywane są nawet u 1000 małych pacjentów. Lista naszych szpitalnych potrzeb sprzętowych jest bardzo długa, dlatego jeśli uda nam się zebrać więcej środków to na pewno dobrze je wykorzystamy.

 

  1. Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego „O ZDROWIE DZIECKA” serdecznie zaprasza także reprezentację piłkarską Izby do udziału w turnieju piłki nożnej, który tradycyjnie rozgrywany jest w ramach każdej edycji akcji „Prawnicy Chorym Dzieciom”. Tegoroczny turniej zaplanowany został na sobotę 4 września b.r. w ośrodku sportowym w Krakowie/Skotnikach.

 

adw. Marcin Cichulski

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie